Chcesz wyrazić siebie i swoje wyjątkowe poczucie estetyki? Doskonałym pomysłem może być zainstalowanie lamp wiszących – stworzą one ciepłą i przyjemną atmosferę w Twoim domu. Lampy dostępne są w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach, dlatego też każdy może znaleźć ofertę dla siebie. Piękny element dekoracyjny lub motyw oświetlenia nada pomieszczeniom w Twoim domu wyjątkowego klimatu, który przyciągnie uwagę Twoich gości. 

W tym krótkim poradniku pomożemy Ci wybrać odpowiedni rodzaj, styl i rozmiar lamp wiszących. Dzięki temu będziesz mógł podjąć właściwą decyzję co do tego, jakie oświetlenie zainstalować w swoim dom. 

Jakie lampy wiszące są najpopularniejsze?

Nowoczesne oświetlenie – takie, jak lampy wiszące – produkuje się z wysokiej jakości kolorowych materiałów. Należą do nich między innymi szkło, metal, plastik lub drewno. By zdecydować, w jaki sposób najlepiej rozmieścić dane lampy lub gdzie je zamontować, powinieneś wiedzieć, że istnieją różne rodzaje oświetlenia. Przykładowo, jeśli projektujesz swoje mieszkanie w nowoczesnym i eleganckim stylu, do Twojego salonu doskonale wpasują się metalowe wieloramienne lampy wiszące w kolorze miedzi lub chromu. 

Najpopularniejsze rodzaje lamp wiszących to:

  • Lampy wieloramienne. Przypominają nieco żyrandol, doskonale nadają się do montażu nad prostokątnym lub okrągłym stołem. 
  • Lampy liniowe. Cienkie i długie lampy o uniwersalnym zastosowaniu. 

Od rodzaju lamp wiszących zależy również wysokość sufitu!

Oświetlenie to jeden z najważniejszych elementów każdego domu. Zanim jednak zabierzesz się za montaż lampy wiszącej, sprawdź wysokość swojego sufitu. Jeśli chcesz instalować lampy na otwartej przestrzeni, ważne jest, by zapewnić przynajmniej 2 metry wolnej przestrzeni. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoi goście nie będą haczyć głowami o zwisające lampy.  

Uatrakcyjnij wnętrze swojego domu, instalując lampy wiszące zgodnie z powyższymi zasadami.