Lampy industrialne od niedawna stały się szczególnie znanym oświetleniem. Tenże typ lamp powstał szczególnie dla wnętrz loftowych – minionych hal produkcyjnych, jakie zostały zmienione na mieszkania. Pomieszczenia te prezentują się dużymi sufitami, przestronnością oraz wielkimi oknami. Lofty urządzane są w minimalistycznym, konkretnym stylu, natomiast taki wygląd pomieszczeń potrzebuje profesjonalnego światła.

Lampy loft – co należy wiedzieć?

Światło w stylu loft sprawdzi się idealnie w nowocześnie zaaranżowanych pomieszczeniach sypialni, salonu, kuchni lub jadalni, natomiast choćby łazienki oraz gabinetu. To wspaniały produkt, w jaki można wyposażyć także restauracje oraz kluby i eleganckie pomieszczenia restauracji lub pubów. Jednym słowem, światło o wartościach typowych dla przedmiotów ery industrialnej, będzie pasowało właściwie wszędzie – to, gdzie je umieścimy zależy tylko od nas.

Lampy loft, więc minimalizm oraz kreatywność

Światło w tym stylu charakteryzują się dużą kreatywnością, ciekawą formą i atrakcyjnym wyglądem. Lampy loft, to te detale kompozycji pomieszczenia, jakie najszybciej skupiają na sobie wzrok gości. Możemy zdecydować się na modele z zabudowanymi, metalicznymi kloszami. Kierują one oświetlenie w danym kierunku oraz tymże samym tworzą dobry charakter pomieszczenia. Możemy także zdecydować się na lampy loft z metalicznym abażurem w kształcie klatki. Jeżeli tymczasem planujemy bardziej ocieplić własne pomieszczenie, to należałoby zastanowić się nad drzewem.

lampy loft

Lampy sufitowe w stylu loft

Wielka powierzchnia salonu w stylu loft wymaga odpowiedniego światła. Jedna lampa sufitowa może wykazać się nieodpowiednia, by rozjaśnić każdy zakątek pokoju. Doskonałym wyjściem jest montaż 2 czy 3 źródeł oświetlenia, jakie oświetlą wielkie obszary. Jeżeli w Twoim salonie jest duży sufit, możesz zdecydować się na oprawy czysto przemysłowe z dużymi, metalicznymi kloszami. Przy mniejszych sufitach doskonałym pomysłem są lampy z malutkimi kloszami z metalu czy ze szkła. W salonie zaaranżowanym w stylu loft numerem jeden jest wielka sofa.