Kinkiety to świetne źródło dodatkowe światła w domu. Sprawdzą się praktycznie do wszystkich typów pomieszczeń, bez względu na ich przeznaczenie. Rynek oferuje wiele różnych typów lamp ściennych, można znaleźć klasyczne rozwiązania na ścianę, jak i bardziej nowoczesne oświetlenie ścienne.

Lampa ścienna nie jest wcale nowym wynalazkiem oświetleniowym. Była stosowana już wiele lat temu na ścianach. Obecnie oświetlenie ścienne można kupić w ogromnej gamie odsłon. Bardzo dużą popularnością cieszą się klasyczne formy, które przypominają lampy na ściany sprzed wielu lat. Równie popularne są są minimalistyczne lampy oraz futurystyczne. Warto dowiedzieć się, czym różni się klasyczna lampa ścienna od bardziej nowatorskich modeli.

Klasyczna lampa ścienna

Klasyczna lampa ścienna ze sklepu DutchHouse przeważnie posiada dekoracyjne i metalowe ramię, a także punkt świetlny, który imituje stare świece. Wyglądają tak, że na pierwszy rzut oka wymagają renowacji lub przynajmniej oczyszczenia. Jeżeli posiadamy szklany klosz, to jest on mlecznobiały, przydymiony bądź brązowy. Klasyczne lampy ścienne do salony przeważnie charakteryzować się będą bardzo bogatym zdobieniem, tłoczeniem oraz rzeźbą.

Nowoczesne lampy ścienne

Nowoczesne lampy ścienne najłatwiej rozpoznać po minimalistycznej i surowej formie, zwłaszcza, gdy przeglądane są oferty dotyczące lamp industrialnych lub loftowych. Z pewnością ich widok nie będzie przywodzić na myśl luksusu i pałacowego wnętrza. Bliżej im jest raczej do dawnego oświetlenia w fabrykach. Często nie posiadają nawet klosza i niczym nieosłonięte żarówki wydają się trochę wystawać ze ściany. Wbrew licznym pozorom, taki prosty i ascetyczny projekt może zrobić modne i wspaniałe wrażenie, a nowoczesne pomieszczenie bardzo skutecznie przyciągnie uwagę. Spośród kolorów dominuje przede wszystkim odcień czerni i chromu. Warto też wspomnieć o tym, że bardzo dużo nowocześniejszych modeli będzie łączyć w sobie parę nurtów stylistycznych, dlatego można śmiało doszukać się w nich na przykład bardziej klasycznych akcentów.