W niemal każdym domu lustro stanowi obowiązkowe wyposażenie przedpokoju. Nie tylko pozwala na szybką kontrolę naszego wyglądu, bezpośrednio przed wyjściem z domu. Stanowi także ważnym elementem aranżacji wnętrza. W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytanie jak wybrać idealne lustro do przedpokoju. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem!

Lustro w przedpokoju – gdzie powiesić?

Na to pytanie nie ma niestety jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko uzależnione jest od kształtu i wielkości aranżowanego pomieszczenia. Trzeba przede wszystkim zweryfikować na jakiej wysokości zawiesić lustro w przedpokoju. Powinno ono odbijać całą sylwetkę najwyższego i najniższego członka rodziny. Najbardziej uniwersalne są klasyczne pionowe lustra. Gdy przedpokój w naszym mieszkaniu jest wyjątkowo ciasny, możemy zdecydować się na praktyczne rozwiązanie, jakim jest zakup szafy z lustrem wmontowanym w drzwi.

Lustra w przedpokoju – nie tylko funkcjonalność

Lustra na przedpokój pełnią nie tylko rolę praktyczną, ale także dekoracyjną. Pozwalają między innymi optycznie powiększyć, często małe pomieszczenie. Lustro powinno zostać dopasowane do wystroju wnętrza całego mieszkania. Klasyczne, pionowe lustra bez ramy sprawdzą się doskonale w nowoczesnym, minimalistycznym wnętrzu. Z kolei okrągłe lustra w białej ramie, idealnie skomponują się we wnętrzu w stylu glamour lub w pełnej romantyzmu przestrzeni, opartej na bieli i pudrowym różu. Wybór idealnego lustra powinien odpowiadać na wszystkie nasze potrzeby i dopełniać całościowy projekt aranżacji wnętrza.