Z pewnością przed zakupem kompresora zadajemy sobie pytanie, jaki model wybrać. Sporym uznaniem cieszy się sprężarka olejowa, która ma wszechstronne zastosowanie. Pamiętajmy o tym, że dopasowanie kompresora do naszych potrzeb jest kluczową kwestią. Podczas zakupu zwróćmy uwagę na jego funkcjonalność, zastosowanie i zalety. Czym cechuje się kompresor olejowy? Dlaczego warto mieć go w garażu?

Kompresor olejowy

Olejowy kompresor z firmy ZAMU to urządzenie, jakie przyda się każdemu majsterkowiczowi w garażu. Można go wykorzystać nie tylko w celach motoryzacyjnych, lecz także w domowych. Zastosowanie jest niezwykle bogate i wpływa na nasz komfort. Podstawową funkcją sprężarki jest pompowanie. W szybkim czasie uzupełnimy powietrze w oponach samochodowych, w piłce, czy materacu.

Zyskujemy możliwość tłoczenia sprężonego powietrza, co pozwala na wykorzystanie sprzętu w celach porządkowych. Powietrze o wysokim ciśnieniu pozwoli oczyścić trudno dostępne miejsca i umyć zabrudzone narzędzia. 

Szereg zastosowań kompresora

Kompresor tego typu ma szereg zastosowań, które z pewnością docenią użytkownicy. Sprężone powietrze wykorzystamy z powodzeniem do:

  • zasilania narzędzi pneumatycznych,
  • odkręcania zardzewiałych śrub,
  • lakierowania,
  • pracy pistoletu lakierniczego,
  • pomalowania danej powierzchni.

Z pomocą kompresora bardzo szybko pomalujemy płot, jak też zasilimy urządzenia pneumatyczne, jakie są potrzebne do oczyszczania przed malowaniem. To przydatne urządzeni wykorzystamy w wielu sytuacjach. 

Podczas zakupu kompresora zwróćmy uwagę na dany model, wielkość i parametry techniczne. Niezwykle ważna jest wysoka wydajność sprężarki, jaką zastosujemy w domu i w pracy. Oczywiście kompresor olejowy powinien zostać dopasowany do naszych oczekiwań, tak aby każdego dnia dawał komfort i spełniał swoje funkcje.

Nowoczesne sprzęty znacząco ułatwiają życie.