Każdy początek sezonu letniego dla właścicieli domów z ogrodem, ale też szczęśliwych posiadaczy działek, to czas przeglądu wszystkich elementów wyposażenia ogrodu. W trakcie przeglądu sprawdza się stan narzędzi ogrodowych, kompletuje zestaw nasion do wysiana, aranżuje od nowa rozkład ogrodu. Zwykle jest to też czas przeglądu wszystkich mebli ogrodowych, sprawdzenie funkcjonalności grilla oraz kontrola wyglądu i stanu tekstylnych elementów wyposażenia: poduszek ogrodowych, hamaków, materacy i tkanin leżaków. 

Poduszki ogrodowe, liczy się jakość

Poduszki ogrodowe to obowiązkowe wyposażenie ogrodu, wie o tym każdy, kto korzysta z uroków ogrodu. Aby w pełni się nim cieszyć i korzystać z niego do woli, niezbędne są meble ogrodowe. Najważniejsze z nich to:

poduszki ogrodowe
  • stoły ogrodowe
  • krzesła ogrodowe
  • leżaki
  • hamaki

Wszystkie one muszą charakteryzować się jedną, wspólną cechą, muszą dobrze znosić deszcz. W przeciwnym razie właściciel ogrodu byłby zmuszony do nieustannego wyścigu z wodą. Klimat, jaki panuje w naszym kraju jest dość kapryśny, deszcz pojawia się nagle i nagle znika. Każdorazowe chowanie do wnętrza domu mebli ogrodowych byłoby niezwykle uciążliwe. Jednak wytrzymałość na wodę powoduje, że wszystkie one są twarde i niekomfortowe, a to znaczy, że dla uzyskania komfortu wymagają poduszek. Poduszki ogrodowe stają się zatem niezbędnym elementem wyposażenia ogrodu. 

Poduszki ogrodowe, komfort i odporność na deszcz

Poduszki ogrodowe umilają wielogodzinne opalanie się na leżakach, siedzenie na krzesłach w oczekiwaniu na rozgrzanie się grilla a nawet pomagają zasnąć na hamaku. W ofercie sklepów dystrybuujących meble ogrodowe zwykle znajduje się mnóstwo modeli poduszek. Są to typowe poduszki na siedzenie krzesła, ale też takie, które jednocześnie posiadają oparcie, w ten sposób wielogodzinne siedzenie na ogrodowym krześle jest jeszcze bardziej komfortowe. Poduszki ogrodowe to też miękki materac do rozłożenia na twardym leżaku, to poduszki, które można swobodnie rozłożyć bezpośrednio na trawie. 

Wszystkie poduszki ogrodowe dostępne na sfmeble.pl szyte są z tkanin i zaopatrzone w wypełnienie, które nie zmieni się pod wpływem deszczu. Oczywiście najlepiej, gdy chowa się je po każdym zejściu z trawy, ale w razie deszczu, wystarczy że po prostu wyschną na słońcu. Jeżeli meble stoją na ganku pod dachem, poduszki ogrodowe mogą również zostać tam przez cały okres używania.