Płytki drewnopodobne będą dobrym wyborem dla osób szukających klasycznego rozwiązania w sprawdzonej formie. Obecnie są bardzo często wybierane do gustownego wykończenia mieszkania czy domu. Takie płytki mogą okazać się tańszą alternatywą dla drewna na podłodze, jednakże nie muszą oznaczać gorszego efektu dekoracyjnego. Dzięki zastosowaniu takiego materiału możemy uzyskać bardzo ładną, a zarazem trwałą powierzchnię.

Płytki drewnopodobne – rodzaje.

Wiele marketów budowlanych oferuje obecnie płytki drewnopodobne różnych rodzajów. Ceramiczne płytki imitujące drewno z Ekspercilazienek.pl produkowane są najczęściej na bazie gresu lub terakoty. Gres to materiał bardziej wytrzymały niż terakota, jednakże jego cena jest nieco wyższa. Płytki z gresu są odporne na szkodliwe działanie mrozu, czy na ścieranie, a także na działanie różnorakich środków chemicznych.

Płytki drewnopodobne – zalety.

Wytrzymałość – płytki podłogowe z gresu są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne niż klasyczne drewniane. Z racji wysokiej trwałości mogą być również zakładane na zewnątrz domów, np. jako wykończenie tarasów, chodników lub podjazdu do garażu. Powierzchnia wyłożona płytkami drewnopodobnymi charakteryzuje się wysoką odpornością na szkodliwe działanie wody, nie przesiąkają.

Estetyka – gres to materiał niewymagający skomplikowanych nakładów pielęgnacyjnych, który w każdych warunkach prezentuje się bardzo efektownie. Do ich czyszczenia wystarczy standardowy mop i środek do pielęgnacji płytek. Płytki drewnopodobne oprócz koloru drewna często imitują także jego fakturę. Pomieszczenia wyłożone takimi płytkami wyglądają na bardzo ciepłe i przytulne.