Wiele osób uważa, że suszarka do naczyń jest mało istotnym elementem wyposażenia kuchni. Oszczędza to jednak czas – nie trzeba wycierać ręcznikiem każdego zmytego naczynia lub kubka. Jeśli wybierzesz odpowiedni rozmiar i styl, może stać się zauważalnym elementem wystroju Twojej kuchni.

Jakie typy suszarek są dostępne?

Suszarki są dostępne w wersjach ze stali nierdzewnej, tworzywa sztucznego i silikonu. Są one dostępne w różnych kolorach i wzorach. Istnieją trzy rodzaje suszarek: do zabudowy, wiszące i nablatowe.

Jeśli Twoja kuchnia jest mała, znalezienie miejsca na suszarkę może być trudne. Jeśli umieścisz go w szafce nad zlewem, będziesz musiał zadbać o to, aby pozostał suchy. Na ścianie cała zawartość suszarki będzie widoczna przez cały czas. Może też zabraknąć miejsca na blacie roboczym obok zlewu.

Jedyną rzeczą, która naprawdę ma znaczenie przy wyborze suszarki do zabudowy, jest liczba naczyń, które może pomieścić. Jeśli chcesz wybrać model do montażu na ścianie lub na stole, musisz zastanowić się, jak dopasować go do stylu swojej kuchni.

Suszarki wysuwane – nowy typ urządzeń

Dostępne są również suszarki wysuwane, które umieszcza się w szafce nad zlewem, oraz suszarki wysuwane, które znajdują się w dużej szufladzie pod blatem roboczym. Istnieją również specjalne projekty dla szafek narożnych.

Najlepsze w ociekaczach do zabudowy jest to, że można znaleźć odpowiednie urządzenie do każdego wnętrza, przechowywać w nim kosztowną zastawę stołową i nie obawiać się, że się zepsuje. Zaleca się kupowanie suszarek wykonanych z materiałów odpornych na korozję, takich jak stal nierdzewna z chromowanym wykończeniem.