Wybór odpowiednich płytek do kuchni nie jest prosty. Przy jego dokonywaniu należy wziąć pod uwagę względy dekoracyjne oraz funkcjonalność materiału. Podpowiadamy, jak wybrać płytki ścienne do kuchni.

Cechy praktycznych płytek ściennych do kuchni

Kuchnia to jedno z najistotniejszych pomieszczeń w każdym domu. Dlatego powinna być funkcjonalna i urządzona w estetyczny sposób. Popularny sposobem na osiągniecie tego efektu jest stosowanie płytek ściennych. Przy ich wyborze należy przeanalizować kilka parametrów. Pierwszym z nich jest ścieralność. W przypadku kuchni należy wybierać płytki z normą PEI 4, która gwarantuje odporność na czynniki zewnętrzne i zabrudzenia. Modele stosowane w kuchni powinny cechować się niską nasiąkliwością. Kolejna kwestia to wytrzymałość płytek, która ma istotne znaczenie przy ich układaniu. Modele nieodporne na zginanie mogą ulec defektom jeszcze zanim znajdą się na ścianie. W przypadku płytek ściennych do kuchni ten parametr powinien wynosić około 15 megapaskali. Ciekawe wzory płytek ściennych do kuchni znajdziesz pod adresem https://home100.pl/plytki-scienne-do-kuchni.

płytki ścienne do kuchni

Płytki ścienne do kuchni – jaki wzór?

Poza kwestiami technicznymi należy zwrócić uwagę na estetykę kupowanych płytek. Powinny być dostosowane do indywidualnych gustów oraz zastosowanej aranżacji. Płytki cieszące się największą popularnością to modele typu:

  • patchwork – płytki z dodatkowymi zdobieniami potrafią odmienić lub podkreślić charakter urządzanej kuchni. Ich zastosowanie sprawi, że miejsce przygotowania posiłków stanie się komfortowe dla domowników.
  • cegiełki – rozwiązanie cieszące się olbrzymią popularnością. Sprawdzi się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach, na przykład w stylu loft. Tego rodzaju płytki stanowią doskonały sposób na podkreślenie charakteru zdobionych mebli.
  • heksagonalne – przypominające plaster miodu, mogą być montowane na całej ścianie lub tylko na jej wybranym fragmencie.