W czasach, gdy każdy chciałby móc poszczycić się w pełni niepowtarzalnym wnętrzem, producenci wręcz prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych rozwiązań. Wśród nich można wskazać panele tapicerowane, które są z pewnością jedną z najciekawszych propozycji ostatnich sezonów.

Jak wyglądają panele ścienne tapicerowane?

Ich wygląd można przyrównać do dość dużych rozmiarów płytek bądź paneli ściennych. Jednocześnie, nie są one twarde, jak wyżej wskazane formy zdobienia, ale obite miękkim i przyjemnym w dotyku materiałem.

Dzięki temu, wnętrze pokryte tego rodzaju tapicerowanymi panelami jest bardzo przytulne i przyjemne. Każdy, kto choć raz miał okazję przyjrzeć się z bliska takiemu rozwiązaniu, pokochał je w 100%.

Wybrany model znajdziesz na meblefirany.pl

Gdzie się sprawdzą?

Panel tapicerowany będzie wyglądał doskonale właściwie w każdym wnętrzu. Jeśli tylko pamięta się, by nie tworzyć z jego użyciem przytłaczających kompozycji (jak na przykład wyłożenia nimi wszystkich ścian w pokoju) – sprawdzi się w sypialni, salonie, przedpokoju czy dziecięcej bawialni lub pokoju dziennym.

Tego rodzaju rozwiązania przez wzgląd na niską odporność na wilgoć, a także zabrudzenia, nie są polecane w kuchniach i łazienkach. Jeśli jednak chcesz ułożyć tapicerowane panele na ścianie w sypialni – jest to doskonałe rozwiązanie. W przypadku tego konkretnego pomieszczenia, odpowiednio dobrane panele mogą zastąpić wezgłowie łóżka. Dzięki nim, stworzysz niepowtarzalną kompozycję, jakiej ciężko poszukiwać w innych domach czy mieszkaniach, co jest niewątpliwą zaletą paneli tapicerowanych.