Odpowiednie oświetlenie kuchni jest bardzo ważne. To w kuchni się gotuje, przygotowuje posiłki, a często także je. Ważne jest zatem, aby odpowiednio oświetlone było każde miejsce w kuchni. Mowa tu o blacie, kuchence czy szafkach.

Taśma LED czy halogeny

Najlepszym rozwiązaniem dla zapewnienia odpowiedniego oświetlenia w kuchni będzie oświetlenie podszafkowe. Trzeba jednak wiedzieć, że na rynku dostępne są różne rodzaje tego oświetlenia. Mowa tu choćby o taśmie LED czy lampach halogenowych. Zaletą halogenów jest emitowane przez nie światło. Jest ono naturalne, przypomina światło dzienne. Dzięki temu oczy się nie męczą. Wadą jest natomiast kwestia montażu. Nie jest on niestety prosty i łączy się z koniecznością wywiercania otworów w ścianie. Inaczej jest w przypadku taśm LED. Ich montaż jest bardzo łatwy. Poza tym długość taśmy LED można idealnie dopasować do długości blatu. Trzeba także wiedzieć, że taśmy LED pobierają znacznie mniej prądu w porównaniu z lampami halogenowymi.

Pobór mocy

Decydując się na oświetlenie podszafkowe bardzo ważne jest, aby sprawdzić pobór mocy. Najlepiej jest wybrać takie rozwiązanie, które cechować będzie jak najmniejszy pobór energii. To bowiem bezpośrednio będzie przekładać się na wysokość rachunków za prąd. W związku z tym lepszym rozwiązaniem będą taśmy LEDowe w porównaniu z lampami halogenowymi. Tym bardziej, że taśmy LED są także nieco tańsze i prostsze w montażu.