Płyn do dezynfekcji prania to specjalistyczny produkt, który zapewnia wysoką higieniczność prania. Podobnie jak tradycyjne proszki i płyny zawiera aktywne powierzchniowo substancje piorące, ale dodatkowo również właściwości antybakteryjne i grzybobójcze, dzięki czemu niszczy mikroorganizmy przenoszące różnego rodzaju choroby. Znajduje zastosowanie w prywatnych domach, jak i placówkach państwowych.

Środki dezynfekujące – zastosowanie

płyn do dezynfekcji prania

Płyn do dezynfekcji prania z https://sklep.clovin.com.pl/plyny-do-dezynfekcji-prania nie tylko usuwa roztocza, grzyby i bakterie, ale również trudne zabrudzenia. Wybrane preparaty znajdują zastosowanie w warunkach domowych, jak i w specjalistycznych pralniach należących do:

  • szpitala,
  • domu opieki,
  • a także w sterylizatorni.

Pozwalają na chemiczno-termiczną dezynfekcję, a jednocześnie usuwają uporczywe plamy i zabrudzenia. Są całkowicie bezpieczne dla tkanin, nie niszczą ich struktury ze względu na starannie skomponowane składniki.

Jak stosować środek dezynfekujący ?

Środek dezynfekujący do prania to specjalistyczny produkt, który działa nawet w temperaturze 40 stopni Celsjusza. Jest odpowiedni dla osób o skórze wrażliwej, dzieci i alergików, dlatego może być używany przez całą rodzinę. Oprócz działania dezynfekującego, płyn wykazuje także działanie piorące, niweluje trudne do usunięcia plamy i nie powoduje odbarwienia tkanin. Wystarczy dodać niewielką jego ilość do prania, aby zadbać jednocześnie o czystość tkanin, jak i ich higienę.