Aranżacja łazienki to wbrew pozorom, nie koniecznie najłatwiejsze zadanie. Co prawda, wiadomo jakiego rodzaju elementy armatury sanitarnej warto zainstalować w tym pomieszczeniu. Pozostaje jednak szereg pobocznych kwestii, które w realny sposób mają wpływ zarówno na funkcjonalność tego pomieszczenia, jak również a ogólne zagospodarowanie przestrzeni. Bez wątpienia jednym z najważniejszych elementów jest umywalka, która znajduje się w każdej łazience, jak też toalecie. Na jakiego rozwiązanie warto postawić?

umywalka z szafką

Zalety umywalki z szafką

Jednym z elementów umywalek jest syfon. Głównym zadaniem syfonu jest odprowadzenie wody z umywalki do odpływu ściekowego. Z tej racji montowany jest bezpośrednio pod umywalką. To jednak sprawia, że element ten może być po prostu widoczny, co wpływa na estetykę wnętrza. Dlatego popularne są umywalki z szafką. Przede wszystkim półki wewnątrz szafki posiadają specjalny kształt, który pozwala na to, by w wygodny sposób zamontować syfon, a jednocześnie móc go zakamuflować. Takie produkty znajdziesz na home100.pl

Eleganckie umywalki z szafką

Istnieje kilka możliwości, które wpływają przede wszystkim na aspekt estetyczny. Wśród umywalek z szafką można wyróznić:

  • umywalki wpuszczone w szafkę
  • umywalki nablatowe
  • szafki z umywalką podwieszane
  • szafki z umywalką stojące

Coraz więcej osób decyduje się na model podwieszany. Dlaczego jest to praktyczne rozwiązanie? Przede wszystkim ułatwia to utrzymanie czystości pod samą umywalką, gdzie mogą zbierać się zarówno wilgoć, jak również kurz. Dodatkowo, pozwala to uzyskać wizualne wrażenie lekkości całej konstrukcji. 

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać również standardowe modele stojące, które również doskonale sprawdzają się w swojej funkcji. W każdym przypadku szafka pozwala uzyskać dodatkową przestrzeń, która umożliwia przechowywanie chociażby środków czystości.