W każdej toalecie bezapelacyjnie muszą znaleźć się muszle klozetowe. Wymaga się od nich przede wszystkim wytrzymałości i odporności na działanie wody. Muszla powinna być również wykonana z materiałów ułatwiających jej utrzymanie w czystości. Największą popularnością cieszy się armatura łazienkowa wykonana z ceramiki. Jest odporna na uderzenia, zadrapania, a także prosta w zachowaniu odpowiedniej higieny.

Rodzaje muszli klozetowych

Dobrze dobrana muszla klozetowa zapewnia wytrzymałość na lata i wyróżnia się fantastycznymi walorami estetycznymi. Warto przy jej zakupie zwrócić uwagę na wygodę w użytkowaniu, ale także na parametry techniczne. Zanim padnie decyzja o zakupie, warto upewnić się, czy muszle klozetowe mają umiejscowiony odpływ na odpowiedniej wysokości, czy bez problemów będą mogły z armatury korzystać dzieci oraz osoby wysokie.

Muszle klozetowe najczęściej występują w dwóch wariantach:

  • wiszącej – nowoczesne rozwiązanie, na które decyduje się obecnie najwięcej osób. Bardzo często są wzbogacane o wolnoopadające deski.
  • stojącej – muszla klozetowa w klasycznym wydaniu, idealna do stylizowanych łazienek retro lub vintage.

Muszla klozetowa może mieć kształt:

  • okrągły,
  • owalny,
  • półokrągły,
  • kwadratowy,
  • prostokątny.

W wersji nowoczesnej muszle klozetowe są kanciaste

muszle klozetowe

Jakie aspekty są najważniejsze, gdy kupuje się muszle klozetowe?

Muszle klozetowe Admix kupuje się na lata, dlatego warto ten zakup bardzo dokładnie przemyśleć. Wymiana nie jest tak prosta, szczególnie, gdy postanawia stworzyć się geberit. Konieczne jest rozkuwanie całej ściany, często pokrytej płytkami, aby się do niego dostać. Dobrze dobrana pod względem rozmiaru i materiału muszla, będzie jednak działała skutecznie przez lata.

Większość muszli klozetowych jest wykonywanych z ceramiki. Dostępne są w różnych tonacjach bieli. Jest to materiał uważany za bardzo solidny i wytrzymały. Na pewno ważne jest, aby zdecydować się do kompletu na deskę wolnoopadającą. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie zapewniające ciche korzystanie z toalety.