Coraz cieplejsze dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Odpoczynek na dworze to idealny sposób na zrelaksowanie się po ciężkim dniu, więc warto rozejrzeć się za nowymi meblami wypoczynkowymi do ogrodu. Odpowiednio dobrane meble to świetne miejsce do spędzania czasu z bliskimi, dlatego tak ważne jest, aby były wygodne i trwałe.

O czym warto pamiętać przed zakupem mebli do ogrodu?

Dobrze wybrane meble do ogrodu mogą służyć przez wiele lat, dlatego, zanim meble zostaną zakupione, warto przemyśleć kilka rzeczy. Dużo zależy od tego, jaki to ma być rodzaj mebli i do czego mają służyć – do codziennego odpoczynku wystarczą wygodne leżanki, ale już do spotkań rodzinnych może być potrzebny cały stół z krzesłami. Równie ważnym aspektem jest to, ile miejsca można przeznaczyć na zestaw i gdzie będzie ustawiony. Najlepiej zagospodarować część płaskiego terenu, aby wszystko było stabilne. Oprócz tego warto znaleźć miejsce na schowanie mebli na zimę, odpowiednia konserwacja znacznie wydłuży ich żywotność.

meble ogrodowe
sprawdź ofertę tutaj

Jakie meble ogrodowe wybrać?

Meble ogrodowe wykonane są z różnych materiałów i każdy z nich ma swoje wady i zalety. Aby wybrać najlepsze, warto zapoznać się z różnymi możliwościami: 

  • Meble drewniane – są stabilne i trwałe, łatwo je czyścić, ale ważne jest, aby pamiętać o ich odpowiedniej konserwacji. Dobrze komponują się z naturalnym otoczeniem ogrodu i wyglądają elegancko. 
  • Meble wiklinowe – są lekkie i wyglądają bardzo ładnie. Dobrze komponują się z roślinnością w ogrodzie i łatwo się je czyści. Przy użytkowaniu nie należy zbyt długo eksponować ich na słońcu i najlepiej chować je przed deszczem.
  • Meble metalowe – są stabilne i trwałe, ale mogą się nagrzewać na słońcu i być nieprzyjemne w dotyku. Źle zakonserwowane mogą rdzewieć po deszczu.
  • Meble plastikowe – są lekkie, łatwe w utrzymaniu i tanie. Na deszczu nic im się nie stanie, ale należy unikać zbyt długiej ekspozycji na słońce, ponieważ mogą blaknąć.