Wypoczynek na świeżym powietrzu niedaleko własnego domu to ogromna przyjemność. Gustownie urządzony ogród potrafi wspaniale wpłynąć na nasz relaks. Wykorzystać możemy do tego celu rozmaite figurki ogrodowe. Odpowiednio ustawione między rabatkami, nadadzą bajeczny klimat.

Ładne figurki do ogrodu mogą ożywić altanę

Gdy chowamy się do cienia pod dachem altany, chętnie ulokujemy się na wygodnym krześle. Ogrodowa figurka sowy stojąca na bambusowej szafce zachęci nas do zagłębienia się w ciekawej lekturze.

Figurki ptaszków przy poidełku zwabią prawdziwe wróbelki i sikorki, zaglądające do naszego ogrodu. Cieszmy się ich wesołym ćwierkaniem i melodyjnym świergotaniem.

Jak upiększyć altanę za pomocą ogrodowych figurek?

W ogrodowej altanie często stawiamy kwiaty doniczkowe, by stworzyć to miejsce bardziej naturalnym. Można do tego celu wykorzystać posążki ogrodowe. Niektóre z nich mają specjalne niecki. W nich można ustawić doniczkę z kwiatkiem. W niecce ogrodowej figurki (https://www.e-sas.pl/zielonydom/ogrod-2/dekoracja-ogrodu/figurki-ogrodowe) możemy również trzymać czasopisma, notatnik, książkę. Wszystko to, czego potrzebujemy, by miło spędzić dzień w altanie. Wesoło uśmiechnięta żabka na drewnianym stole to miły akcent przyrodniczy. Będzie się przypatrywać fruwającym motylom, gdy my w tym czasie będziemy zajadać truskawki.

Grzybek-figurka ogrodowa dodatkowym siedziskiem

Małe dziecko z przyjemnością usiądzie na figurce-grzybku, gdy my będziemy zażywać kąpieli słonecznej na leżaku. Kupując takiego grzybka, upewnijmy się, z jakiego materiału został wykonany.

Jeżeli chcemy, by służył jako stołeczek dla dziecka, zadbajmy o to, aby wytrzymał ciężar naszej pociechy.