Choć nazwa hoker nie jest zbyt często stosowana, oznacza po prostu popularne krzesła barowe. Te meble nie są jednak tylko domeną barów i pubów. Mogą stać w różnego rodzaju wnętrzach. Czy warto mieć je w domu?

Gdzie mogą stać hokery?

Te krzesła przypadną do gustu osobom, które mają w domu wysokie blaty. Nadają się do kuchni i salonów z aneksem kuchennym. Stołki barowe mogą zastąpić tradycyjne krzesła w miejscach, w których przestrzeń jest mocno ograniczona. Ustawione przy stole nie tylko prezentują się stylowo, ale również zapewniają komfort siedzenia. Hokery są przydatne w przypadku salonów z aneksem kuchennym – można na nich usiąść, by dyskutować z osobą przygotowującą posiłek. To dobre rozwiązanie podczas wizyt gości. Te krzesła można spotkać również w kawiarniach, recepcjach oraz biurach.

Co wziąć pod uwagę przed zakupem hokera?

By stołki barowe były dostosowane do wnętrza, trzeba uwzględnić kilka czynników. Są to:

hoker
  • wysokość blatu – powinien on być wyższy o 20-30 cm od krzesła,
  • siedzisko – modele mogą różnić się od siebie twardością oraz wyprofilowaniem siedziska,
  • oparcie – nie znajduje się we wszystkich modelach,
  • rodzaj stelaża – wykonany z drewna, metalu, aluminium lub tworzywa sztucznego.

Jeśli hoker ma zastępować tradycyjne krzesło, powinien mieć miękkie siedzisko i wygodne oparcie. W przypadku, gdy będzie z niego korzystało wiele osób, warto wybrać model z regulowanym oparciem. Jeśli ma służyć tylko jednej osobie, wystarczy dobrać go do wzrostu użytkownika. Dla dzieci komfortowe będą modele z podłokietnikami. Niektóre mają także podpórkę pod nogi.

Podsumowanie

Stołki barowe nadadzą wnętrzu oryginalnego charakteru. To praktyczne i estetyczne rozwiązanie. Wielu osobom wydaje się, że są one mniej wygodne niż klasyczne krzesła. Wystarczy jednak wybrać odpowiedni dla siebie model, który zapewni komfort użytkowania. Nie trzeba się bać oryginalnych alternatyw dla tradycyjnych rozwiązań. Pozwolą one wyrazić swój styl i wyróżnić się na tle innych.