Pufy służą nie tylko do odpoczynku. Posiadają też wnętrze, które można wypełnić na przykład czasopismami. Co więcej, są łatwe w utrzymaniu w czystości. Większość z takich mebli posiada zdejmowane pokrycie, które z powodzeniem wyprać można w pralce, co umożliwia dokonanie szybkiej zmiany ich wyglądu.

Przeznaczenie puf

Pufa stanąć może zarówno w dużym domu, jak i małym mieszkaniu, czy też ogrodzie. Niektóre pufy wypełnione są granulkami, które doskonale dopasowują się do kształtu ludzkiego ciała. Niezwykle miękka ekoskóra, którą pokryta jest pufa, sprawia, że jest to niezwykle relaksujące siedzisko. Pufy dostępne są w sklepach meblowych wielu wyrazistych kolorach, dzięki czemu przyciągają wzrok i ozdabiają pomieszczenie. Schowki ze zdejmowaną lub otwieraną pokrywą są bardzo praktyczne. Można w nich skutecznie ukryć rzeczy, które niekoniecznie chce się eksponować na półkach.

pufa

Pufy dla dzieci

Pufy do pokoju dziecięcego wyróżniają się kolorowymi wzorami, które dzieci bardzo lubią. Ten styl idealnie wpasuje się w pokój dziecięcy. Dodatkowo pufa staje się nieraz świetnym miejscem do przechowywania zabawek, co pozwala na utrzymanie w pokoju dziecięcym należytego porządku. Ciekawym pomysłem, tworzącym bajkowy świat, są pufy w kształcie zwierzątek np. konik, owca czy świnka. Taka pufa o niecodziennym wyglądzie, oprócz standardowego siedziska, stać się może jedną z najbardziej lubianych zabawek w pokoju dziecka (siedząc na takiej pufie można imitować jazdy na koniu).

Szeroki wybór wzorów i kolorów

Pufy obite są bardzo przyjemną w dotyku tkaniną i dostępne są w wielu kolorach, dzięki czemu będą oryginalną ozdobą pokoju dziecięcego. Designerskie pufy to dobry pomysł dla osób, ceniących nietuzinkowe dodatki do aranżacji wnętrz. Takie pufy, mimo niekonwencjonalnej formy, są niezwykle eleganckie i wyśmienicie sprawdzą się w szeregu aranżacji. Nadadzą pomieszczeniu niezwykłego charakteru i przyciągną uwagę. Dostępne różne formy i kolory puf ułatwiają dobór odpowiedniego dla siebie modelu. Podobnie jak pufy, także podnóżki mogą być w pomieszczeniu ważnym elementem dekoracyjnym. Podnóżek jest świetnym suplementem fotela, ale można go używać także podczas siedzenia na sofie. Tak jak niektóre pufy mogą służyć jako podnóżek, tak niektóre podnóżki mogą służyć również jako siedzisko.