Bez względu na to, jaki styl aranżacji mieszkania się preferuje, jak bardzo umeblowanie jest nasycone składnikami danego stylu, zawsze o ostatecznym wyglądzie mieszkania decydują dodatki do domu. Akcesoria domowe są w stanie nie tylko ozdobić mieszkanie, ale i nadać mu charakteru, tego nieuchwytnego wykończenia, decydującego o aurze lokalu. 

Modne dodatki do domu

Dodatki do domu zmieniają się wraz z kolejnymi trendami, pojawiającymi się w projektach aranżacji wnętrz. Zwykle trendy te docierają poprzez profesjonalną dokumentację, przykłady aranżacji oglądanych w periodykach poświęconych architekturze i wyposażeniu wnętrz. Producenci i dystrybutorzy coraz szybciej adaptują kolejne pomysły i idee, wdrażają produkcję, promują i sprzedają. 

Dodatki do domu zmieniające się najczęściej i najszybciej to:

  • ramki do zdjęć, wazony i zegary
  • plakaty, obrazy, ciekawe kompozycje
  • ozdobne poduszki, koce, pledy
  • oryginalne świeczki oraz świeczniki
  • szkatułki i figurki
  • globusy i mapy
  • ceramika i lustra w ozdobnych ramach
  • stojaki na biżuterię
  • półki na książki i ozdoby

Jak dobierać dodatki do domu?

Dobierając dodatki do domu warto postawić sobie określone cele i je realizować, nawet, gdy zajmie to sporo czasu. Celem tym powinno być uzyskanie wybranego stylu, do jakiego chce się dążyć. To może być tylko jego parafraza lub intuicyjne rozumienie, ale warto ustalić kierunek i metę poszukiwań. Jeżeli naszym celem jest aranżacja wnętrza w stylu skandynawskim, warto postawić na kolory i tkaniny. Monochromatyczność przełamać jednym z bardziej wyrazistych kolorów, uzupełnić obraz poduszkami, które wniosą przytulność i kolejne smugi barw. 

dodatki do domu

Ogromne znaczenie dla wyposażenia salonu czy sypialni realizują obrazy i plakaty. W ostatnim czasie ta część rynku ogromnie się rozwinęła, dostarczając nieograniczoną właściwie ilość projektów. Obrazy, plakaty, mapy na ścianach wnoszą kolory, światło, motywy tematyczne. Przełamują surowość, ale też łatwo mogą prowadzić do chaosu, gdy jest ich w nadmiarze lub przy nieprzemyślanym układzie na ścianach. 

W aranżacji wnętrz doskonale sprawdzają się lustra, to dodatki do domu, które spełniają funkcję zarówno użytkową jak i ozdobną. A jednocześnie wprowadzają do pomieszczenia głębię i trójwymiarowość. Małe pomieszczenie optycznie powiększają a dużym zmieniają perspektywę.