Odnawianie starych mebli

Jeżeli masz stare meble, które są w dobrym stanie jeżeli chodzi o konstrukcje a zniszczone pod kątem wyglądu to nie warto ich wyrzucać. O wiele lepiej jest je odnowić. Jednak jak to zrobić?

Pierwszy etap odnawiania mebli

Pierwszym krokiem jaki powinniśmy wykonać przy renowacji mebli to usunięcie odpadającej farby, ubytków i zabrudzeń. W pierwszej kolejności najłatwiej usunąć farbę. Do tego celu najlepiej użyć gruboziarnistego papieru bądź też szlifierki. Zadanie to musi być wykonane bardzo dokładnie. Bez tego dalszy proces nie ma sensu. Następnym krokiem powinno być usunięcie wszelkich nierówności. Wykonuje się to przy wykorzystaniu masy szpachlowej. Po tej operacji powierzchnia musi być tak równa na ile to możliwe. Dodatkowo cały mebel powinien zostać zmatowiony przy wykorzystaniu drobnoziarnistego papieru ściernego. Spowoduje to, że nakładanie emalii stanie się łatwiejsze. Oczywiście przed nałożeniem emalii cały mebel powinien być osuszony oraz wyczyszczony.

Kolejne kroki

Kolejnym krokiem po wysuszeniu mebla powinno być jego pomalowanie. Oczywiście kolor jaki wybierzemy powinien pasować do wnętrza, tak aby cały mebel pasował do wnętrza. Najlepsza oczywiście będzie dobrze kryjąca i trwała farba. Jeżeli jest taka możliwość to farba, która zostanie zastosowana była odporna na uszkodzenia.

Dekorowanie

Każdy odnowiony mebel dobrze by było, aby został ozdobiony jakimś fajnym wzorem. Mogą być to kwiaty, liście, drzewa oraz wiele innych.
Dzięki odnowieniu mebli można zaoszczędzić całkiem spore pieniądze i cieszyć się nowymi meblami.

Ten artykuł ma 2 komentarze

  1. Stare meble mają sens jedynie jak ma się całe mieszkanie tak urządzone. Ja wole nowoczesny styl chociaż popatrzeć na klasyczne stare meble czasem lubię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *