Montowanie mebli z zestawów

Obecnie coraz bardziej popularne są meble, które przyjeżdżają do nas w paczkach. Kiedyś składanie mebli było bardzo trudną sprawą i było mało popularne. Jednak obecnie meble tego rodzaju są o wiele prostsze do składania i dlatego też zyskują naprawdę duża popularność. Ich zaletą jest także prostota transportu. Pomimo swojej prostoty w składaniu wiele osób ma i tak problem ze składaniem tego rodzaju mebli.

Wady i zalety tego rodzaju mebli

Tego rodzaju rozwiązania mają nie tylko zalety, ale także wady. Jeżeli chodzi o zalety to wyróżnić wśród nich można między innymi łatwość oraz czystość montażu i wspomnianą już łatwość transportu. Dzięki temu, że w kartonach zajmują bardzo niewiele miejsca to są bardzo proste w transporcie oraz przenoszeniu. Wadami tego rodzaju rozwiązania jest oczywiście konieczność złożenia tego rodzaju mebli samemu.

Proces składania mebli

Oczywiście pierwszym krokiem w przypadku składania mebli jest otwarcie wszystkich kartonów oraz wyjęcia wszystkich niezbędnych części. Wszystkie elementy montażowe zwykle pakowane są osobno i są doskonale opisane zarówno w samych woreczkach jak i w instrukcji montażu. Może zdarzyć się także tak, że instrukcja zawiera pewne błędy. Jeżeli tak się zdarzy to warto sprawdzić Internet w poszukiwaniu nowej instrukcji. Warto także posegregować wszystkie części . Do składania mebli dobrze mieć 2 osoby, aby wszystko szło sprawnie. Dodatkowo o śrubokręty, wkrętarki itp. trzeba zadbać samemu, natomiast klucze imbusowe są w zestawach. Jeżeli samemu nie czuje się na siłach, aby składać mebli można wezwać odpowiednich fachowców.

Ten artykuł ma 2 komentarze

  1. Gotowe meble są dobre jeśli chce się szybko urządzić. Sam mam meble które sam złożyłem i nie było w tym nic trudnego jeśli się ma choć drobne zdolności manualne.

  2. Składając meble należy pamiętać by dokładnie przeczytać instrukcję i postępować według niej. Sam raz składałem meble bez niej i pomyliłem śrubki przez co musiałem wszystko rozkręcać na części pierwsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *