Meble z rattanu – wady i zalety

Meble wykonane z rattanu są bardzo ciekawe a dzięki swojej oryginalności i naturalności mogą sprawdzić się zarówno w nowoczesnym ogrodzie jak i takim wykonanym według tradycyjnych pomysłów. Jeżeli chodzi o dobre meble do ogrodu to powinny charakteryzować się trwałością, praktycznością, stabilnością czy też jakością wykonania. Jednymi z mebli, które są bardzo popularne w ogrodzie są meble wykonane z rattanu.

Zalety tego rodzaju mebli

Meble wykonane z tego materiału są bardzo naturalne i oryginalne przez co sprawdzają się w każdym miejscu. Kolejnymi zaletami tego rozwiązania jest lekkość co umożliwia ich bezproblemowy transport. Na rynku istnieje bardzo bogaty wybór różnych form i wzorów mebli wykonanych z rattanu. Jeszcze jedną zaletą tego rodzaju mebli jest fakt, że są bardzo proste do utrzymania w czystości, wystarczy od czasu do czasu przetrzeć je wilgotną szmatką.

Wady mebli z rattanu

Meble wykonane z rattanu są niestety bardzo nietrwałe, przede wszystkim są one nie odporne na wilgoć oraz zbyt dużą ilość słońca, dlatego też na okres jesienno-zimowy powinny być chowane w celu ich zabezpieczenia.

Ceny

Niestety pomimo swoich wad meble z rattanu są dość drogie. Dlatego też najczęściej są one stosowane przez różnego rodzaju koneserów, którzy cenią sobie wyjątkowy wystrój.

Technorattan

Tańszą alternatywą dla mebli rattanowych są takie wykonane z technorattanu. Oczywiście nie są tak piękne jak meble rattanowe, ale pozbawione są w zasadzie wszystkich wad mebli rattanowych. Są odporne, tańsze i nie wymagają zabiegów pielęgnacyjnych.

Ten artykuł ma 2 komentarze

  1. Sam również kupiłem je z myślą o balkonie, gdzie często spędzam popołudnia i jest dzięki nim wygodnie można spędzić czas na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *