Urządzanie kuchni

Wbrew pozorom zadanie to wcale nie jest takie łatwe. Jeżeli powierzchnia do urządzenia jest duża to nie wymaga aż takiego planowania. Natomiast w przypadku małych kuchni trzeba do całego problemu podejść bardzo indywidualnie. Przede wszystkim trzeba tak zaplanować kuchnię, aby meble nie zajmowały całej przestrzeni, a dodatkowo drzwiczki spokojnie mogły się otwierać.

Jakie zasady panują przy urządzaniu kuchni

Istnieje kilka podstawowych zasad, które warto przestrzegać zarówno jeżeli chodzi o małe jak i duże kuchnie. Kuchnia, w której zastosuje się meble od ziemi aż do podłogi będzie sprawiała wrażenie ciaśniejszej niż jest w rzeczywistości. Problem ten jest widoczny właśnie w mniejszych kuchniach. Dodatkowo ustawione w szeregu bryły szafek o pełnych jednolitych frontach mogą spowodować przytłoczenie w kuchni. Kolejną istotną kwestią, zwłaszcza w przypadku małych kuchni jest konieczność rezygnacji z zabudowy górnej, a zwłaszcza właśnie szafek aż pod sufit. Można zastosować na przykład szafki przeszklone, które optycznie powiększą pomieszczenie.

Ciekawe meble kuchenne

Jednym z ciekawych rodzajów mebli do kuchni są meble na kółkach. Meble tego rodzaju przypominają trochę wózki dla stewardes i mają zwykle specjalne blaty do przygotowywania posiłków. Są one wygodne ponieważ powiększają ilość powierzchni przeznaczonych do pracy, które mogą być łatwo schowane. W ten sposób nie zajmują one dużej ilości miejsca. Kolejnym dobrym pomysłem jest rezygnacja z drzwiczek otwieranych na rzecz takich w stylu żaluzji.

Ten artykuł ma 2 komentarze

  1. Dla mnie najlepsze i tak są meble robione na wymiar pod konkretne kuchnie i konkretnych klientów. Można wszystko tak zaprojektować by stworzyć coś ciekawego i jak najbardziej użytecznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *