Meble do kuchni

Planujesz wymienić meble w swojej kuchni? Jeżeli tak to warto dokładnie zastanowić się z czego mogą one być wykonane z wielu różnych materiałów. Zakup tego rodzaju mebli powinien być dokładnie przemyślany. Jednak wybór mebli do kuchni to nie tylko wybór mebli według konkretnego stylu.

Z czego mogą być zrobione meble do kuchni

Jednym z materiałów, który bardzo często stosowany jest przy budowie mebli kuchennej jest laminowana płyta wiórowa. Najczęściej stosuje się ją jeżeli chodzi o niewidoczne elementy mebli. Na elementy, które są widoczne najczęściej stosuje się fornirowaną płytę wiórową bądź też foliowaną płytę MDF. Jeżeli chodzi o fronty mebli to najczęściej wykorzystuje się płyty drewnopochodne bądź też szkło. Tego rodzaju produkty nadają meblom niepowtarzalny klimat.

Najważniejsze to wybrać odpowiednie drewno

Oczywiście najbardziej sensownym rozwiązaniem jeżeli chodzi o materiał na budowę mebli kuchennych jest drewno liściaste takie jak dąb czy też buk. Jednak przy wykonywaniu tego rodzaju produktów bardzo często stosuje się także inne rodzaje drewna: sosnowe, olchowe czy też brzozowe. Zwykle powierzchnia tego rodzaju desek jest lakierowana bądź też woskowana. Jedną z nie ciekawych praktyk jakie zdarzają się producentom mebli jest bejcowanie mebla droższego tak, aby przypominało to tańsze. Dzięki temu można osiągnąć wyższe ceny mebli. Niestety rozwiązanie to jest niespecjalnie etyczne jednak wśród producentów mebli bardzo często spotykane. Wybór dobrych mebli do kuchni jest bardzo istotną kwestią.

Ten artykuł ma 2 komentarze

  1. W mojej kuchni mam meble zrobione na wymiar z prawdziwego drewna. Nie uznaję wyrobów drewno podobnych ponieważ nie oddają tego wyjątkowego klimatu w kuchni.

  2. Moja kuchnia jest nowoczesna i to co tutaj jest napisane ma odzwierciedlenie w prawdzie. Wybierać meble do kuchni należy z głową ponieważ dużo czasu się tu spędza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *